Pojďme spolu na fotbal - Můj první gól

Od 21. do 29. května se po celé Evropě koná významná sportovní akce Evropský fotbalový týden.

Od 21. do 29. května se po celé Evropě koná významná sportovní akce - Evropský fotbalový týden. Ten je organizován ve spolupráci UEFA a Special olympics. Cílem  je podpora poslání a myšlenek Speciálních olympiád a letos se se do podpory  zapojí i zaměstnanci pojiťovny Metlife. Budou účastnit různých fotbalových charitativních aktivit. V České republice se 26. května uskuteční právě taková s názvem: „Pojďme spolu na fotbal – Můj první gól.“

Všichni účastníci se sejdou nejprve na hřišti SK Čechie Smíchov, kde společně absolvují sportovní dopoledne. Zaměstnanci Metlifu si vyzkouší několik sportovních dovedností společně se sportovci Speciálních olympiád. Poté proběhne přátelské utkání Podporovatelé vs. Výběr Special olympics. V odpoledních hodinách nás  čeká přijetí v novém sídle FAČR, autogramiáda reprezentanta České republiky Václava Pilaře a k načerpání sportovní inspirace také prohlídka Síně slávy Českého fotbalu. Po výzvě na našem webu se do akce přihlásilo celkem šest sportovních klubů z našeho hnutí.

Tato akce je také důkazem pokračující vynikající spolupráce mezi Fotbalovou asociací České republiky a Českým hnutím speciálních olympiád. Fotbalová asociace České republiky je významným partnerem nejenom této akce, ale všech aktivit Speciálních olympiád. Poděkování patří i Sportovnímu klubu Čechie Smíchov, který umožnil uspořádat ji bez nároku na nájem ve svém sportovním areálu.