ZAS - tentokrát v Brně

Zdravý atlet společenství poprvé v akci

ZAS, Brno, 10.5.2016

PROMO-akce pro podporu Speciálních olympiád a programu Zdravý atlet se uskutečnila při příležitosti Regionálních her v Brně v atletickém areálu VUT. 

Studenti oboru sportovní management z Faklty sportovních studií Masarykovy univerzity, kteří ROMO-akci zajišťovali, svůj úkol uchopili skutečně „manažersky“: zajistili mnoho sponzorů (  BOHEMIA s.r.o., Law-Tax s.r.o., TOMZA s.r.o., PS BRNO holding, s.r.o., Jihomoravské stavby, s.r.o., LIKOV s.r.o., EXACT ING, s.r.o., SMEJKAL transportation-express, s.r.o., www.telservis.cz s. r. o., ECenviconsult, s.r.o.,  SARES, spol. s r.o., Waressan cz s.r.o., Generali Pojišťovna a.s., Bára art, Rentbike s.r.o., JUDr. Alice Sedláková, Jiří Vrba a spol. a Červený kříž), kterým ovšem museli nejdříve seznámit s podstatou ČHSO i projekty, orientovanými na „fitness“ jako součást zdravotních programů. Díky této iniciativě byla PROMO-akce zajištěna finančně na jedničku.

Bohaté zastoupení bylo i z řad tzv. VIP (proděkani fakulty prof. Charvát, doc. Zvonař, tajemnice ing. Nová se zahraničními hosty z university Stirling – Leigh Robinson, zástupci ředitelství sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně). Samostatnou – a obléhanou skupinou VIP – byli sportovní reprezentanti, kteří zde uspořádali autogramiádu: reprezentační basketbalisté a volejbalisté, plavci a biatlonoví reprezentanti Václavík a Jísslová.  Nejen autogramiádu reprezentanti vyplnili čas, ale předávali medaile či stužky oceňovaným sportovcům.

Třešničkou na dortu byla přítomnost bronzové  medailistky z olympiády v Atlantě Šárky Kašpárkové, která nejen předávala ocenění, ale v závěru  prohlásila hry za ukončené a se sportovci  ještě dlouho s nimi setrvala při vyprávění a focení. Jak se ukázalo, i pro reprezentanty,  ostřílené sportem, toto setkání bylo vůbec prvním setkáním se speciálními  olympiádou.

První akce projektu ZAS se povedla a projekt ZAS v lokalitě Brno vstoupil do jeho řešení rázným krokem.