Národní turnaj v přehazované v Dřevěnici u Jičína po jednadvacáté

Do Dřevěnice u Jičína se o sjeli z celé republiky.

Do Dřevěnice u Jičína se o minulém víkendu sjeli sportovci se zdravotním postižením z celé republiky. Konal se zde národní turnaj Českého hnutí speciálních olympiád v přehazované, který tradičně pořádá Domov pod hradem Žampach ve spolupráci s TJ Sokol Dřevěnice. Nad touto významnou sportovní událostí převzali společnou osobní záštitu hejtmané Pardubického a Královéhradeckého kraje a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Přehazovaná je oblíbenou kolektivní míčovou hrou sportovců se zdravotním postižením. Žampašský domov se akce účastní nejen svým pořadatelským týmem složeným ze zaměstnanců a dobrovolníků, ale také vlastním reprezentačním družstvem.

V letošním roce se národního turnaje zúčastnilo téměř dvacet sportovních klubů registrovaných v Českém hnutí speciálních. Ředitel turnaje z Domova pod hradem Žampach Luděk Grätz říká: „Věnujeme se pořádání národního turnaje na základě pověření prezídia hnutí speciálních olympiád již více než dvacet let. Je to práce, kterou zajišťujeme nad rámec našich hlavních úkolů a také díky týmu našich dobrovolníků. Těší nás ale trvalý zájem o tento turnaj ze strany sportovců a také společenská podpora, kterou si tato akce postupně vybudovala. Letošního ročníku se zúčastnily dva nové sportovní kluby.“

Na šesti hřištích bylo během víkendu sehráno celkem 49 utkání v přehazované. Pro sportovce byl připraven doprovodný program, který zahrnoval například seskok parašutistů, diskotéku na hřišti a ohňostroj.

Součástí turnaje byly aktivity pro sportovce v mezinárodním programu Zdraví sportovci a také školení trenérů, které zajišťovala profesorka  Hana Válková, prezidentka Českého hnutí speciálních olympiád se svými studenty.

V letošním ročníku národního turnaje v přehazované zvítězil v kategorii smíšené sportovní klub Mladá Boleslav. Ve speciální kategorii tzv. unified, kde hrají společně zdravotně postižení sportovci v týmu s partnery, zvítězil ve skupině A sportovní klub Sport Ledce, ve skupině B sportovní klub Světáci Tloskov a ve skupině C sportovní klub DNZ Bystré. Sportovní klub Radost z Domova pod hradem Žampach v této kategorii obsadil třetí místo.

Více o této akci na www pořadatele: http://www.uspza.cz/index.php?id=3310

Výsledkový servis: 

Herní systém unified A - 2016 (5).doc

Herní systém unified B - 2016 (5).doc

Herní systém unified C - 2016 (5).doc

Herní systém smíšené - 2016 (3).doc

 

 

Fotogalerie k aktualitě