Blase Thomas Golisano

Kdo je to Blase Tom Golisano ?

Kdo je to Blase Tom Golisano ? Je to donátor, který v rámci svých aktivit podporuje i Speciální olympiády. Díky jeho podpoře se uskutečňuje projekt Zdravý atlet - Zdravé společenství (naše zkratka ZAS). 

   

 

Blase Thomas Golisano (* 14. listopadu 1941)  je americký  byznysmen a filantrop. Je zakladatelem firmy Paychex, poskytující ostatním firmám výpočty platů a podobné věci. Společně s Larrym Quinnem je spoluvlastníkem hokejových Buffalo Sabers a lakrosových Buffalo Bandits. Má titul diplomovaného specialisty z Alfred State College. Jeho životní partnerkou je od roku 2006 Monika Selešová. 

Je spoluzakladatelem politické strany Independent Party of New York a v letech 1994, 1998 a 2002 byl kandidátem na guvernéra státu New York. I když pokaždé prohrál, vždy sesbíral pár důležitých procent. Na všech třech kampaních utratil celkem 93 milionů dolarů. Spekulovalo se o tom, že nyní to zkusí za Republikány, nakonec se ale odstěhoval do Naples na Floridě, aby prý unikl vysokým daním  ve státě New York.

Daroval 14 milionů dolarů na konto Rochester Institute of Technology pro založení školy informatiky a počítačových věd. Dalších 14 milionů od něj dostala University of Rochester , pět milionů Nazareth College, po šesti milionech dostaly Bishop Kearney High School a Our Lady of Mercy High School. Na podporu vyučování věd daroval deset milionů dolarů Niagara University a naposledy daroval šest milionů dolarů Ave Maria University. Za svou filantropickou práci dostal několik ocenění.

Reference: V tomto článku byl použit překlad  textu z článku Tom Golisano na anglické Wikipedii.