Malujeme pro Světové hry

České hnutí speciálních olympiád  se aktivně zapojilo do projektu Painting Inclusion

České hnutí speciálních olympiád  se aktivně zapojilo do projektu Painting Inclusion, který byl vyhlášen Světovým hnutím Speciálních Olympiád/SOI/ a Organizačním výborem světových zimních her Speciálních Olympiád/2017 SOWWG-GOC/ Tento projekt je  jedinečnou součástí doprovodného kulturního a uměleckého programu her. Na tvorbě výtvarného díla se musí podílet profesionální umělec, sportovec Speciálních olympiád,  či umělec s mentálním postižením a významný politik. První část, na které spolupracovali Blanka Johanisová, členka SK Slavoj Vyšehrad a Ondřej Kohout, akad.malíř, žijící ve Vídni, je již hotova. Obraz bude nyní převezen do Zlína, kde jej dokončí paní Martina Dlabajová, poslankyně Evropského parlamentu  a patronka našeho hnutí. O dokončení a dalším osudu našeho obrazu Vás budmee informovat. 

Kdo je Ondřej Kohout? 

Malíř a scénograf Ondřej Kohout se narodil 20. května roku 1953 v Praze, do rodiny dramatika Pavla Kohouta a Anny Kohoutové. V rodném městě v letech 1968 až 1972 absolvoval nejprve gymnázium a poté vystudoval obor scénografie na DAMU v letech 1972 až 1980.

V průběhu studia, aby mohl dostudovat DAMU, pracoval jako uvaděč v divadle ABC. Své první scénografické návrhy realizoval v 70. letech , kdy se podílel na výtvarné podobě inscenací Vlasty Chramostové v jejím bytovém divadle, které provozovala v letech zákazu činnosti společně s Pavem Landovským. V roce 1978 podepsal Chartu 77. 

Po absolvování DAMU z tohoto důvodu neměl možnost pracovat jako scénický výtvarník v divadlech. Ondřeji Kohoutovi byla znemožněno i jiné uplatnění své odbornosti, a tak v roce 1981 emigroval do Rakouska za svým otcem i se svou ženou Evou Vones-Kohoutovou a synem. Od roku 1982 je scénografem a malířem ve svobodném povolání. 

Pravidelně vystavoval svou malířskou tvorbu a věnoval se intenzivně scénografii, zejména úzká byla jeho spolupráce s otcem Pavlem Kohoutem na televizních i divadelních inscenacích. Žije střídavě ve Vídni, v Praze a jižních Čechách. 

zdroj: http://www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/404767-ondrej-kohout.html

Zaslala: Martina Středová

Fotogalerie k akci:

Fotogalerie k aktualitě