24. Národní turnaj ve stolním tenise, Dvůr Králové nad Labem

Ve dnech 18. – 20. listopadu 2016 se uskutečnil ve Dvoře králové nad Labem již 24. Ročník republikového turnaje ve stolním tenise.

Ve dnech 18. – 20. listopadu 2016 se uskutečnil ve Dvoře králové nad Labem již 24. Ročník národního turnaje ve stolním tenise. Svou úrovní navázal na předcházející sportovní akce. Letošní ročník byl výjimečný tím, že došlo k ocenění manželů MUDr. Jiřího a Olgy Jandlových. Za dlouhodobý přínos zdravému životnímu stylu sportovců Českého hnutí Speciálních olympiád.

Turnaje se zúčastnilo celkem 126 sportovců z 31 sportovních klubů ČHSO. Slavnostního zahájení se zúčastnila Europoslankyně a naše patronka Martina Dlabajová. Za ČHSO prezidentka Hana Válková, národní ředitelka Martina Středová a další. Město Dvůr Králové nL. zastupoval starosta města Jan Jarolím. Dále byli přítomni lékaři, kteří zajišťovali v průběhu turnaje prevenci uší. Při této činnosti jim pomáhali studenti a studentky ze Střední zdravotnické školy v z Trutnova.

Sportovci na začátku turnaje prošli rozřazováním dle své sportovní výkonnosti. Následně po rozdělení se střetli vzájemných zápasech. Výsledky určily konečné pořadí.  Po ukončení všech zápasů v jednotlivých kategoriích, následovalo vyhlášení výsledků. Medaile, stužky a pro vítěze krásnou upomínku malého hracího stolu, předávali přítomné významné osobnosti. Atmosféra po dobu turnaje byla velmi dobrá. V průběhu turnaje byla vložen sportovní blok, kdy sportovci měli možnost si zahrát s přítomnými trenéry z jiných klubů.

Protože turnaj není jen sportovní akcí, ale pořadatelé připravili i večerní program, při kterém si mohou zatančit.

Všem pořadatelům, rozhodčím a dalším patří dík za perfektně připravenou sportovní akci. Už nyní se můžeme těšit na další a bude to jubilejní 25. ročník turnaje. Bude dobré, když si do kalendáře poznamenáte, že se uskuteční o den delší v termínu od 16.11 – 19.11.2017.

Výsledkový servid zde: Výsledky_Stolni_tenis_2016.pdf

Zaslal: Otta Vala