Ramsau den třetí

První finálové soutěže

Jelikož se předvídalo špatné počasí a na programu bylo finále mužů a žen na 10 km, organizátoři svolali poradu trenérů už na 8 hod přímo do centra. Proto první skupina měla budíček už v 6 hodin. Smyslem porady byl výklad tratě a zajištění bezpečnosti, protože v noci lilo jako z konve a pak samozřejmě přimrzlo, Takže z minibazénků se stala mini-kluziště. I když organizátoři rozbíjeli všemožnou technikou ledové plotny, stihli připravit pouze již známý okruh na 2,5 km, tudíž na 10 km 4 kola. Pro orientaci závodníků výhoda, pro trenéry zase maximální sledování (ale od toho tu přece jsme). Sotva naši Ota a Adéla vystartovali, přiběhla olympijská štafeta, ale také naše generalita (Vlastík, Martina,Vilda). Stačili jsme se krátce pozdravit, protože jsme pozornost upínali k závodům. Navíc začalo drobně pršet. Ota měl ve své věkové kategorii velmi těžké vylosování, jel až na glykemický kolaps, zlepšil se cca o 12 min, přesto mu to stačilo jen na 4. místo.  Adéla postupovala do finále třetím časem v pořadí a nakonec urvala druhé místo – stříbro. Gratulujeme, a to nejen k umístění, ale také k tomu, že po demotivujících pokynech „ještě 3 kola, ještě 2 kola, atd.“  odmítli myšlenku zahodit lyže někam do lesa a doběhli ve vynikajících časech a s vynikajícím umístěním. Opravdu to není jen o medailích, ale o překonávání sebe sama.

V kvalifikaci na 500 m jsme měli na tratích 3 závodníky (Jakub, Láďa, Marcelka) a v tu dobu už regulérně pršelo. Ve stanu check-in narváno, v době Jakubova startu se tam nanominovali rakouští „family -members“, s nimi VIP, média včetně spousty kamer, takže nebylo jednoduché se vymotat. Ale jak už jsme jednou poznamenali, zde fungující volontéři zvládají vše bravurně, bleskově zajistili deštníky a všechny závodníky provázeli pod deštníkem až do startu.  

Z této zprávy vyplývá, že taky nemáme žádné fotky z dešťového dne.

V 17 hod. jsme odjížděli autobusy do Schladmingu na zahajovací ceremoniál. Spojili jsme se s celou výpravou, setkali s s fandící europoslankyní a zároveň naší patronkou Martinou Dlabajovou (absolvovala celý program s výpravou), také s p. velvyslancem a pí. ministryní Marksovou. Pak už jsme nastoupili  k olympijskému pochodu a představování delegací dle olympijského reglementu. Tady dostaly 2 nové voluntérky-seniorky černé body, protože nasadily zběsilý úprk, aniž by si uvědomily, že mnozí sportovci takové tempo nemají. Stejně se pak v určitých bodech stálo. Navíc do toho vnášely různé choreografické kreace s dělením či spojováním celé skupiny, což pak mělo zajímavý řetězec událostí. No comment.

Plni všestranných zážitků jsme se vrátili domů, do půlnoci stačili pověsit veškeré věci k usušení tak, abychom mohli další den opět po šesté ráno vyrazit.

Na závěr náročného dne – ALLES GUTTE !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie k aktualitě