Sjezdařská sobota

/ postřehy pod čarou /

Sobota byla pro sjezdaře dnem bez soutěží. Plánů, jak ji prožijeme bylo spousta. Jenže déšť nám je zhatil. Takže jsme vyrazili do centra Schladmingu, kde je mini olympijská vesnička a také podium. Naštěstí vše pod velkým plachtovým přístřeškem, kam se vejde dostatek diváků. A právě na toto místo kolem 11h doběhli strážci ohně neboli Law Enforcement Torch Run. Mezi 120 muži a ženami

zákona z celého světa je i náš Petr Matlach,kterého dobře známe i z českých her. Proto se k němu hned naše zelená skupina vrhla a upřímně se s ním vítala. To zaregistrovali jeho kolegové a hned měl Petr plusové body a my se stali mediálními hvězdami a všichni se chtěli s námi fotit. Focení proběhlo až po oficiálním přivítání, proslovech a všech náležitostech. My jsme tam získali poznatek, který se nám hodil večer , při zahájení. Na podiu za policity mluvila mladá žena, která je rodačka ze Schladmingu, od roku 2009  je u kriminální policie a proto se do štafety zapojila.

Po náležitém focení s pochodní, bez pochodně, na podiu, pod podiem a hlavně se všemi zájemci / např. i tým Coca Coly nás zatkl a nepustil bez společné fotky / jsme zašli na oběd. Obědy jsou pro všechny ve velkém párty stanu, který přiléhá k budově Kongresového centra. Prostředí je pěkné, dokonce jsou květináče s petrklíči a ubrusy na stolech ,stojany s věšáky na bundy.jíme z porcelánu a příborem. Kdo nezažil jiné hry- jinde se používají jednorázové plasty a ukrojit maso plastovým nožíkem je někdy nad síly našich sportovců.

 A za stálého deště jsme se vrátili do hotelu. Obhlédli bundy a pochválili si je. I přes dlouhý pobyt venku jsme nepromokli!

Večer nás čekal náročný program, tak jsme si krátce odpočinuli, povečeřeli už po 4h a za 5 minut 5h jsme stáli připraveni. Na sobě černé kalhoty / schwarze Hosen /, zelenou bundu / kvakisako/ a černou čepici se znakem SO a našich sponzorů. A jeden nejmenovaný sportovec v domácích trepkách. Naštěstí jsme to objevili včas...

 

 

zapsala Dagmar Dědková