Deštivá neděle běžců

Nejen sportem je živ člověk

Brzy ráno (v 6 hod.) jsme vstávali a mastili si pod kolenama, jelikož jsme očekávali nějaká finále i kvalifikace. Připraveni u snídaně, když tu přes naši voluntérku Tijanu přichází zpráva, že dopolední běžecké soutěže jsou zrušeny a máme vyčkat další informace o změnách programu do 10.30 hod. Venku vytrvale pršelo  už od večera, „furťák“ se změnil v lijavec asi od 3 hod ráno. A počasí se neměnilo.  V 10.30 práva – ruší se všechno. Okamžitě – dle hesla v SO – BE  FLEXIBLE – jsme začali realizovat záložní plán: nalézt dopravu – a SMĚR  SCHLADMING, a to hned po časném obědě. Stejný plán však měly ostatní výpravy, a rakouský dopravní management dělal divy: přesměroval spojové autobusy mezi hotýlky v Ramsau na tresu Ramsau-Schladming. A neměli před tím ani workshop, ani plán či SWOT analýzy, ani písemně potvrzené pokyny či vysílačky. Prostě lítali po parkovišti a osobně směrovali výpravy do autobusů (to jen pro srovnání s americkým  managementem dle našich zkušeností).

Ve Schladmingu na nás čekal zbytek sjezdařské výpravy a společně jsme vyrazili na kopec, kde soutěžili snow-boardisté. Zachytili jsme je, i úspěch Zoltána. Protože i zde jsme za chvíli vystáli kaluž, přesunuli jsme se do čistého města, které opravdu olympiádou žije: výzdoba, olympijský oheň, programy na náměstí, olympijská vesnička, zábavní park. Nádhernou kongresovou halu, kde se včera odehrávala setkání V.I.P., semináře, konference jsme využili pro užití excelentních záchodů a povzdechli si nad našimi Toi-Toikami. Z tohoto pohledu jsme v Ramsau jako ubozí dělníci sportu, ale nestěžujeme si: jídlo dobré, organizace funguje, jenom ten „furťák“…

Věnovali jsme se i historickým pamětihodnostem, jako je městská brána, radnice, kostelíky, milé náměstí, samozřejmě jsme všude hodili fotečku naší výpravy. Objevili jsme hrob pana starosty Schladmingu – p. Hermana Krölla, který se zasadil o uspořádání her a který byl při zahajovacím ceremoniálu mnohokrát vzpomínán.  A hlavně – máme noviny, kde na titulní straně je náš Jakub. Takže fotka s Jakubem v novinách i naživo.

Takže celý den jsme prožili procházkou po městě. V autobusech, v jídelnách. Po operativní poradě trenérů ve sportovním centru Ramsau následovala naše interní porada: program soutěží totálně překopán a to ještě musíme být STÁLE  VE STŘEHU, neboť déšť neustává.

Zaslal: Hana Válková

Fotogalerie k aktualitě zde:

Fotogalerie k aktualitě