Den ve znamení kvalifikací

Zítra jdeme na finálové boje

Dnes úspěšně za slunného počasí, tepla byl absolvován obří slalom - kvalifikace ve všech výkonnostních skupinách.
Pro náročnost terénu, délka tratě, počet bran i pro velký počet závodníků byla trať brzy rozrytá, samé koryto a to mělo vliv na dovednosti lyžníků-sjezdařů.
Pády, vyplá lyže, hromady sněhu a cesta vedla jen směrem dolů. S každým závodníkem kvalita ubírala na rovnosti podmínek. Po nutném absolvování druhého kola - někteří jedinci místo soustředění na výkon se stávají po vyslovení jejich jména mediální hvězdou zapomínající proč vlastně na té olympiádě je a zdravíce se s publikem zapomene že cesta dolů po sjezdovce je regulérní jen špičkami lyží dolů, ne lyžování couváním tím musíme povinně absolvovat  třetí kolo, které je plné stresu jak a co zas na trati provede. Z krásného slunného dne se stává drama pro trenéry asistenty a doufáme že nedojde k diskvalifikaci.

Nyní sportovci po náročném výkonu, obědě a sprše relaxují v hotýlku s výhledem na okolní přírodu, kde pomalu marně sníh začínáme hledat. Sportovci načerpávajíce síly na zítřejší finálový závod, který pojedou ve dvou kolech už o umístění opravdu odpočívají a ze zpěvu rakouského ptactva sní o medailích......držme jim palce a doufejme že kovů bude co nejvíce.

zdraví všichni a hlásí - JSME V POŘÁDKU

Zasla: B.Ševčík

Fotogalerie k aktualitě