Přijetí u ministryně

Ocenění za příkladnou reprezentaci

Úspěšní sportovci Světových zimních her Speciálních olympiád v Rakousku 2017 a jejich trenéři dnes převzali ocenění od ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové. Sportovci s mentálním postižením bodovali na hrách v běžeckém lyžování, alpském lyžování, snowboardu a florbalu.   

Úspěch naší reprezentace na speciálních olympiádách byl fenomenální, pobrali úplně všechno, co bylo, a samozřejmě budu ráda, když tyto úspěchy budeme opakovat i v těch následujících letech a také budu ráda, když ministerstvo bude podporovat speciální olympiády,“ uvedla ministryně školství.

Ocenění v podobě skleněných diamantů za přínos sportu získalo celkem 31 sportovců, trofeje obdrželo také 14 trenérů. Spolu s ministryní se předávání cen zúčastnila náměstkyně pro řízení sekce sportu Simona Kratochvílová, národní ředitelka Českého hnutí Speciálních olympiád (ČHSO) Martina Středová a čestný předseda ČHSO Vlastimil Harapes.

Zimní Speciální Olympijské Hry 2017 se konaly 14.-25. března 2017 v Rakousku. Zúčastnilo se 3 000 mentálně postižených reprezentantů ze 110 zemí světa, soutěžili v devíti sportovních disciplínách. Cílem Speciálních Olympiád je umožnit co největšímu počtu lidí s mentálním postižením pravidelně sportovat a účastnit se sportovních soutěží bez ohledu na absolutní výkonnost. V současné době je v tomto celosvětovém hnutí zapojeno 170 národních programů, které reprezentují více než 4 miliony sportovců

 

Zdroj: MSMT. DB

Fotogalerie k aktualitě zde:

Fotogalerie k aktualitě