Tenis hlásí návrat

Centrem sportu bude Plzeň

Tenis je olympijským sportem a je registrován v celosvětovém hnutí speciálních olympiád. Hraje se celý rok. Vyžaduje pravidelný a dlouhodobý tréninkový dril. U tenisu platí více než u jiných sportů pravidlo, že 90 procent dobré hry závisí na psychické síle a přístupu ke hře. Aby se hráči přenesli přes prohrané body, zápasy nebo přes tréninkový dril, musí v sobě najít cestu, jak vytěsnit negativní myšlení, tak aby mohli zůstat ve hře, v daném momentu hry a vytrvali v tréninku. Vyžaduje velkou dávku sebedůvěry a pozitivního přístupu nejen ke sportu ale i k životu. Tím tenis naplňuje základní cíl a poslání SO.

ČHSO mělo tenis a mělo své tenisty a je škoda, že tomu tak v současné době není. To nás dovedlo k rozhodnutí znovu požádat o zařazení tenisu do portfólia sportů v rámci ČHSO a zpřístupnit tenis lidem s mentálním postižením.

Dokonce už máme první tenistku.  Do jejího prvního turnaje ji čeká ještě dlouhá cesta, ale pro nás je inspirací a důkazem, že tenis mohou hrát a mohou mít rádi nejen dospělí ale i děti s mentálním postižením. To nás ujišťuje v tom, že je dobré a důležité mít tenis v ČHSO.

V nejbližší době nás čeká nábor tenistů na praktických a speciálních školách na Plzeňsku a v Ústavu sociální péče ve Zbůchu, sestavení tréninkových plánů, zahájení tréninků, shánění sponzorů, přemýšlení o PR aktivitách a v neposlední řadě zahájení spolupráce s ostatními kluby na poli tenisu. Pojedeme se podívat na 2. Speciální olympijské hry v německém Neussu (10. – 12. 7. 2017), kde je součástí programu tenisový turnaj, abychom zjistili úroveň tenisové zdatnosti našich sousedů.

Zaslal: Milan Sailer