12. ročník Turnaje družstev o pohár MČ Praha 10

Letos se zúčastnilo 35 sportovců ve 12 družstvech

Připravili jsme pro naše sportovce již 12. ročník našeho turnaje družstev ve stolním tenisu. První ročník jsme „vymysleli“ proto, aby měli všichni sportovci z našeho klubu možnost soutěžit a porovnat své síly. V dalších ročnících jsme pozvali SK z pražských zařízení sociální péče Vilová a Doubravčany, postupně se přidali SK ze zařízení Leontýn (letos se bohužel nemohli zúčastnit), Ledce, Tloskov, Paprsek, Běžci Běchovice.

Tento turnaj hrajeme na dvě kola: „zimní“ v Praze a „jarní“ v Zásmukách. Sportovci jsou v družstvech rozděleni do tří výkonnostních skupin. Letos se zúčastnilo 35 sportovců ve 12 družstvech. První kolo odehráváme v Praze (12. 3. zahájila nejsilnější skupina, 26. 3. pokračovala druhá skupina a 9. 3. uzavřela třetí skupina). Druhé kolo hrají všechny tři skupiny najednou, letos to vyšlo na 22. 4.

A letošní výsledky? Nepřekvapilo mne, že první skupinu vyhrál Tloskov. Poprvé byli mezi nejsilnějšími i zástupci Doubravčan. I když se umístili na čtvrtém místě, soupeři s nimi měli opravdu velkou práci. Ve druhé skupině jsou většinou sportovci našeho Slavoje, doplnili je zástupci SK Běžci Běchovice. Ve třetí skupině zvítězil zaslouženě Paprsek Praha.

1. Skupina: 1. místo SK Tloskov, 2. místo SK Belevue Ledce, 3. místo SK Slavoj, družstvo Draci, 4. místo SK Farmáři z Doubravčan
  2. Skupina: 1. místo SK Slavoj, družstvo Rakety, 2. místo SK Slavoj, družstvo Lišáci 3. místo Běžci Běchovice, družstvo A, 4. místo SK Slavoj, družstvo Lvice
  3. Skupina: 1. místo SK Paprsek Praha, 2. místo SK Slavoj, družstvo Orlíci, 3. místo SK Slavoj, družstvo Sokolíci, 4. místo Běžci Běchovice, družstvo B.

Teď už budeme jen čekat na pozvání Úřadu městské části Praha 10 ke slavnostnímu vyhlášení výsledků, každoročně nad naším turnajem přebíral záštitu.