ZAS Brno

Brno: 4. května 2017

Akce na podporu Zdravého společenství se odehrála v Brně ve sportovním areálu VUT v Brně. Je spojena vždy s Regionálními hrami SO v atletice, cyklistice a přizpůsobených sportech.  Orientace na ZAS se odehrává v „olympijském stanu“, kde se beseduje o výživě, významu pohybu (případně i s hudbou a tanci), lékařské preventivní péči.

Charakteristické rysy PROMO akce jsou dva: 1. akci pořádají studenti oboru „sportovní management“ z Fakulty sportovních studií MU v Brně, 2. jsou přítomni významní sportovci, kteří se sportovci besedují – nejen o tréninku, ale i životosprávně, péči o zdraví potřebné jak pro sport, tak denní život. A samozřejmě rozdávají podepsané kartičky, úsměvy a společně se fotografují. Letos to byli významní cyklisté – reprezentanti Tomáš Bábek a David Sojka – předávali pak medaile i našim cyklistům, a Hana Horáková – basketbalistka, ta zase předávala medaile sportovcům v hodu míčkem. Celá tato část je atraktivní jak pro naše sportovce, tak i pro špičkové reprezentanty, protože se dovídají mnohé o konceptu programů Speciálních olympiád, včetně ZAS a nadace Golisano.

Studenti (samozřejmě proškolení) připravují celou akci vždy samostatně zhruba půl roku a vrcholem je realizace PROMO akce. Sportovních soutěží se zúčastnilo přes 160 sportovců plus trenéři, rozhodčí, atd. potěšitelé je, že sportovci i trenéři odcházeli z akce maximálně spokojeni.Výsledky sportovní části budou v samostatné sekci „atletika“, „cyklistika“.

Fotogalerie k aktualitě zde:

 

Fotogalerie k aktualitě