Pojďme spolu na fotbal - Můj první gól

Spolupráce s Fotbalovou asociací České republiky se prohlubuje. Důkazem toho byla i mimořádně zajímavá akce konaná ve Zlíně.

4. června se ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky konalo sportovní dopoledne v rámci Měsíce náborů a projektu Můj první gól.

Na hřišti se společně sešlo více, než 80 dětí s mentálním postižením i bez něj. Prostřednictvím společných fotbalových i sportovních aktivit došlo k přirozenému, vzájemnému poznávání a propojení dětí. Do akce se zapojil Dětský domov, Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola ve Zlíně a Základní škola Slovenská Zlín a byla zaměřena zejména na mladší děti. Celou akci připravil ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky Sportovní klub Duha Zlín a studenti Gymnázia a Jazykové školy ve Zlíně.

„Děkujeme fotbalové asociaci za mimořádnou podporu směřující k našim aktivitám v rámci Speciálních olympiád. Věříme, že kopaná může přirozeně spojovat svět osob s postižením i bez něj a vzájemně je obohacovat. Je to zcela konkrétní důkaz toho, že fotbalová asociace se věnuje fotbalu i v neprofesionální formě a za to jí patří velké poděkování“, uvedl David Bělůnek, ředitel sportu kopaná Českého hnutí speciálních olympiád.

„Fotbalová asociace se samozřejmě snaží v rámci Grassroots programu podporovat fotbal opravdu pro všechny. Tato akce byla skvělou příležitostí, jak propojit zdravé děti s těmi, které mají nějaké mentální postižení, a po celou akci bylo možné vidět, že sport dokáže spojovat opravdu všechny. Děti si akci moc užily, byla na nich vidět snaha, radost, nadšení a hlavně a bylo jedno, o které děti se jedná, chvílemi ani rozdíly nebyly znát. Jsme rádi, že jsme mohli tuto krásnou akci podpořit a na závěr vidět i velkou radost, kdy jsme vítěze jednotlivých soutěží obdarovali lístky na blížící se Mistrovství Evropy do 21 let na utkání v nedalekém Uherském Hradišti. Ve spolupráci s hnutím Speciálních olympiád budeme určitě nadále pokračovat, abychom i dětem s určitým hendikepem pomáhali sportovat a zažívat v životě i takovéto příjemné chvíle“, dodal Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

Fotogalerie k aktualitě