Naše zapojení do Evropského týdne sportu

Nejenom plavecké závody v Plzni

 
Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise. Jeho koordinátorem v České republice je Český olympijský výbor a projekt je zároveň součástí celonárodní kampaně Česko sportuje. Od 23. do 30. září 2017  v rámci třetího ročníku Evropského týdnu sportu organizuje  České hnutí SO Národní hry SO v plavání v Plzni, které se konají od 29.9. do 1.10. na bazénu v Plzni - Lochotíně.
 
V rámci Evropského týdne sportu bude CHSO prezentovat pro širokou veřejnost  aktivity ve vodním prostředí, soutěže v plavání jako součást Národních her SO v plavání. Toto zahrnuje kromě jiného přizpůsobené plavecké disciplíny, hry ve vodě pro účastníky s mentálním postižením, s autismem a také pro začátečníky. 
 
Více než stovka účastníků, děti, sportovci, rodinní příslušníci, potencionální trenéři, dobrovolníci budou mít možnost se seznámit s programem speciálních olympiád. Již v pátek  29. září  odpoledne představíme  sporty SO a poradíme  rodinným příslušníkům, potencionálním dobrovolníkům a trenérům, jak a kde začít. Součástí pátečního odpoledního programu v rámci ETS bude například trénink zdatnosti, workshop pro dobrovolníky. V sobotu nabídneme možnost si páteční zkušenosti vyzkoušet  v praxi, jak hry v tělocvičně, tak i hry ve vodě a plavecké soutěže. V neděli bude pokračovat trénink a soutěže. Ověříme si zpětnou vazbu účastníků a proběhne vyhodnocení programu.
Tato akce ČHSO, která se koná v rámci Evropského týdne sportu je otevřena široké veřejnosti.