Olympiáda slavnostně zahájena !!!

Velkolepým ceremoniálem byla zahájena Letní světová Speciální olympiáda v Los Angeles.

Zahajovací ceremoniál se konal 25.července 2015 na historickém stadionu Memorial Coliseum – tento stadión hostil již olympijské hry v roce 1932 a 1984. Ceremoniál přilákal takřka 80,000 diváků. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnilo všech 67 členů naší reprezentace SO. Nad hrami převzal záštitu prezident Barack Obama a první dáma Michelle Obamová, starosta Los Angeles Eric Garcetti a kalifornský guvernér Jerry Brown.

Při slavnostním zahájení bylo k vidění mnoho zajímavých osobností ze světa sportu, kultury i politického života. Na pódiu se vystřídalo množství umělců, zpěváků. Oficiální píseň představila Avril Lavinge, při této písni byla do arény přinesena olympijská pochodeň a zapálen olympijský oheň. Hry pak slavnostně zahájila první dáma USA Michelle Obamová osobně.

Naše výprava nastoupila, jako 34 v pořadí a díky našim podporovatelům měla v hledišti také své zastoupení. Samotné soutěže jsou již v plném proudu a naši sportovci se zapojují do individuálních i kolektivních sportů. Nyní budeme postupně přinášet sportovní výsledky, věříme že Vás nezklameme a budeme čestně reprezentovat.

z L.A. zdraví výprava Českého hnutí Speciálních olympiád

Fotogalerie k aktualitě