Konference lídru delegací SOWSG

28.10. - 1.11.

Ve dnech 28.10. - 1.11. 2018  se v Abú Dhabí, SAE, konala konference pro lídry delegací  účastnících se v březnu 2019 Světových letních her SO/2019 SOWSG/. ČHSO bylo zastoupeno Martinou Středovou, národní ředitelkou a vedoucí výpravy a Vilémem Středou, členem prezidia ČHSO.

Program zahrnoval obecnější část- seznámení s hostitelskou zemí, její kulturou a tradicemi i se současnou filosofií přístupu k lidem s postižením. Hlavní motto této filosofie je Meet the determined- být rozhodný a  People of determination, který má nahradit termín pro lidi s postižením

Další části byly věnované praktickým otázkám jako registrace, ubytování, strava, doprava, lékařská a zdravotní péče,  program partnerských měst /HTP/, program Healthy Athletes, Honored Guest a Family program. Každý den se rovněž uskutečnila prohlídka všech lokalit, kde se budou konat sportovní soutěže

Celkem se na 2019 SOWSG bude soutěžit ve 24 sportech, většina z nich bude v Abú Dhabí, pouze atletika a plavání se uskuteční v Dubaji. Zatímco atletické soutěže se budou odehrávat na stadionu Policie Dubaj, umístěném poblíž centra Dubaje, s vyhlídkou na Burndž Chalifa, nejvyšší budovu světa, plavecké soutěže se uskuteční na krásném, supermoderním plaveckém stadionu, určeném pro světové plavecké soutěže, umístěném na okraji Dubaje a obklopeném pouští.

Další naše sporty se budou konat v Abú Dhabí na výstavišti ADNEC- Abu Dhabí National Exibition Center/stolní tenis, volejbal, bocce, gymnastika/, ve sportovním areálu ZSC-Zayed Sports City/fotbal,bowling/a cyklisté budou měřit své síly na okruhu určeném pro závody F1 YMC-Yas Marina Circuit .

 Před samotnými hrami ve dnech 8 – 11. března 2019 se všechny zahraniční delegace zúčastní Host Town Programu, kterým je pro naši výpravu Ajman, jeden z nejmenších avšak nejhezčích Emirátů. Během samotných her bude naše výprava rozdělena minimálně na 4 skupiny. Pořadatelé zatím neurčili, zda plavci a atleti soutěžící v Dubaji budou ubytováni po delegacích či po sportu. Naše výprava  v Abú Dhabí bude s největší pravděpodobností rozdělena na ubytování do 3 skupin. Vše by se mělo v nejbližší době potvrdit.

Pobyt v Abú Dhabí jsme využili i k jednání s velvyslancem ČR v UAE, panem Ing. Alexandrem Sporýšem. Ten projevil velký zájem a radost, přislíbil účast nejen na slavnostním zahájení ale i podporu našich sportovců při závodech a přijetí zástupců naší výpravy na velvyslanectví.


 

Fotogalerie k aktualitě