Informace ze sportů 1

Naše týmy v akci

Zprávy z jednotlivých sportovišť : 

 

Bowling 

Bowlingový tým zatim ještě nesoutěžil. Volný čas jsme využili k  návštěvě hotelové bowlingové herny,k prohlídce mešity a dnes celodenním pobytem v centru ADNEC na programu Zdravý atlet. Bylo to náročné,protože se všude dlouho čeká. A když ještě "spadne" celý systém,tak se to   protáhne. Za 6 h jsme navštívili jen 3 stanoviště a máme 3 puntiky. Ještě jeden nám chybí a získáme krásné sportovní boty. Prvni soutěž nás čeká v pátek 15.3. od 10h.

 

Bocce

Dnešní den byl u bocce dnem rozřazovacím, pro velké množství týmů si nebylo možné hrací kurty vyzkoušet předem, takže po dvou vhozených hracích koulích na rozehřátí to děvčata rozjela "na ostro". Teď jsme "v očekávání", s kým si zahrajeme. Mimo bocce jsme stihli fandit našim volejbalistům při zápase se Slovenskem a projít disciplíny programu Zdravý sportovec.

Cyklistika

Prijezd cyklistu do Abu Dhabi a zvlaste do hotelu Yas byl zcela famozni. Otevrela se nam naruc jednoho z nejluxusnejsich petihvezdickovych hotelu. Hotel Yas.  V tomto hotelu prespavaji nejrychlejsi zavodnici sveta ve formuli 1 a jejich manageri. Pod balkonem pokoje se vine zavodni draha a za ni je uzasny pohled na pristav luxusnich jachet. Najednou se ozve ohlusujivi rev motoru. Bezime pred hotel a  primo pod nami prave proletava formule 1. Na vlastni oci jsme svedky treninkove jizdy nejrychlejsich zavodnich vozu sveta. A dnes zde na teto jedne z nejproslulejsich zavodnich drah  budeme kralovat my - cykliste. Mezi nimi je i nase zavodnice Jarmila Valkova a Jan Wittenberger. Silnicni kola maji vynikajici,  odlehcena. Jeste dnes dopoledne  sem tam zahrmi motory formuli.... ale pak vse utichne. Spravne vytusili nebezpecnou konkurenci a zavodni drahu radeji vyklidili. Cely okruh je ted nas. A nasi cykliste vyrazeji na obhlidku trati....den prvni 13.3. 2019 a  zavody cyklistu  zacinaji .Rychlostni rekordy okruhu se tresou strachy.Delka trati je 2.25 km a nasi cykliste budou zavodit  na trati o delce 2 km a 5 km. Silnicni kola jsou sestavena, serizena, vyzkousena.... a vlastni zavody dnesnim dnem prave zacinaji ...
 
Plavání
Na bazéně v poušti máme pro dnešek hotovo. Bylo to trochu náročnější, přece jen to byl první závodní den, ale Maruška, která byla dnes na startu jediná, to zvládla bravurně a nerozhodilo ji ani dvouhodinové čekání v staging aréně. Na 25m volný způsob si zaplavala osobáčka o 3,5 vteřiny! A takhle jí to slušelo v našem reprezentačním župánku.
 
Gymnastika
 
Gymnastky využily gymnastky volný den k technické a lehké kondiční přípravě - včetně vybalení náčiní. Odpolední program naplnila návštěva mešity Šejka Zayeda.
 
Volejbal
 
Úvodní zápasy volejbalu olympijský her v Abú Dhabí dopadly pro náš tým nerozhodným výsledkem . Zápas s Ruskem jsme prohráli a naopak naše mužstvo porazilo Německo. Zítra se pokračuje v dalších zápasech a čekají nás mužstva Ománu a Slovenska. Po té se vytvoří skupiny,které budou bojovat o medaile. Druhý den volejbalu. Mužstvo Ománu  jsme porazili  2 : 0. S našimi výchdnimi sousedy jsme sehráli vyrovnané  utkání  s výsledkem  1 : 1. Dnešní  den byl důležitý  pro uklidnění celého mužstva,což  se projevilo   na bojovém výkonu. A votom to je!
 
Fotbal
 
První den v Abu Dhabi byl náš tým bez olympijského sportovního programu. Ten však nahradila takřka celodenní procházka městem, návštěva pláže, turistických zajímavostí a pohybové přípravě. Pro část týmu byla do tréninku zařazena posilovna, nebo bazén. Následující den už byl plně turnajový - čekal nás zápas s Japonskem a s týmem Baham. Jednalo se o rozřazovací utkání,které mají za cíl seřadit týmy do jednotlivých skupin - podle pravidel Speciálních olympiád. Japonsko byl težký, velmi pohyblivý soupeř a náš tým s ním prohrál 0:2 - naopak následující zápas s týmem Baham dopadl v náš prospěch 3:0.

 

 
Konverzace byla otevřena. 1 nepřečtená zpráva.
 
 
 
 
 
 
 
136
 
 
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

         
 
šta
  x  
         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 

Fotogalerie k aktualitě