Zpravodajství z USC - Bocca

Zprava od Julky Wittmannové

Bocce fakta: hraje se v the Los Angeles Convention Centre, soutěží 279 sportovců z 96 zemí.

Hráčky: Michaela Bláhová, Veronika Lišková

Trenérky: Julie Wittmannová, Adriana Novotná

 

25.6. 2015

Sobota

Sobotní, pro některé sporty a sportovce už sportovní den, byl pro nás „bocce dámy“ ještě den odpočinkový. V bocce už sice tímto dnem začalo rozřazování hráčů do skupin dle výkonnosti, tzv. „divisioning“, ale my jsme ještě na řadu nepřišly. Tak jsme se vydaly na průzkum po olympijské vesničce, trochu si zasoutěžily a posbíraly různé nabízené upomínkové suvenýry od sponzorů jako Coca-Cola brýle, různé lahve na pití, odznáčky apod. Odpoledne jsme strávily jako všichni ostatní přípravou na slavnostní zahájení her. Večer to vypuklo …!! (více o zahájení se dozvíte na blogu Hany Válkové a Facebooku!).

Tak už nám to začalo! Brzké vstávání, cca. před 6 hod ranní, výběr sportovního dresu (dnes padnul los na zelená trička) a přesun na sportoviště. Zde s malým zpožděním začíná naše rozřazovací procedura. Jsem na jednom kurtu s hráči Kypru. Děvčatům se daří, asi budeme během dalších dní hrát „vysokou hru“ a budeme zařazeni mezi ty výkonnější hráče …. ALE … to budeme přesně vědět zase až zítra, po rozřazení všech 279 hráčů.

Po ukončení rozřazení jsme se vydaly zpět do místa našeho ubytování a pustily jsme se do získávání „skalpů“ v podobě odznáčků za absolvování lékařských „prohlídek“ v rámci programu Healthy Athletes (Zdraví sportovci). Prošly jsme kontrolou zubů, nohou, uší a zdravého životního stylu …. za naši snahu byla děvčata odměněna – skalpy byly směněny s místními americkými domorodci za krásné reflexní sportovní botky!!! Třešničkou na dortu byla teplá večeře a možnost použití místní pračky … abychom všem ostatním i sobě v příštích dnech pěkně voněly!