Fotbalisté bojují v těžké základní skupině

Fotbalový tým se nejprve zapojil do rozřazovacích utkání, kdy absolvoval zápas s USA (0:0), s Indii (1:1) a s Velkou Británií (2:2).

Celý turnaj je velmi vyrovnaný  a komise musela zařadit do jednotlivých skupin celkem 27 týmů. Nakonec se náš tým zapojil do velmi vyrovnané skupiny společně s týmy USA, Číny, Lucemburska a Lichtenštějnska.

Hned první zápas s Lichtenštejnskem nás vyvedl z omylu, že tento tým je fotbalový trpaslík. Po prvním poločase vedl nad námi už 3:0. Nakonec však po druhém poločasu, který se hrál ve velkém tempu, dokázal náš tým vyrovnat gólem 25 sekund před koncem.

Druhým soupeřem byl tým Číny, který budil velký respekt. První poločas také odpovídal „asijskému“ pojetí hry. Tvrdé střely a vynikající pohyb zapříčinil, že po necelých deseti minutách už tým ze říše středu vedl o dva góly. Náš tým však nepodlehl panice a důsledně aplikoval svoji hru. Díky naší důslednosti se nám podařilo do poločasu vstřelit kontaktní gól. Druhá půle byla už zcela v naší režii, postupně se nám povedlo vyrovnat a pět minut do konce se ujmout vedení. Čínské družstvo najednou nenašlo žádnou zbraň, kterou by proti našemu týmu mohlo použít. Vše nahradili tvrdou hrou a protesty, což mělo za následek nedovolený zákrok na našeho hráče a pokutový kop. Zdeněk Mucha se ujal pokutového kopu a s klidem „anglického komorníka“ vsítil. Ještě 30 sekund a na naší střídačce propukl oslavný jásot.

Máme za sebou první část turnaje – v dalších kolech nás čekají soupeři z Lucemburska a USA. Konečné pořadí bude známo 31. července – děkujeme všem fanouškům doma za podporu a zcela extra poděkování zaslouží náš Fans team, který nás podporuje přímo na hřišti.

 

cina