Bowling na Světových hrách v Abu Dhabi

Zhodnocení účasti

Na hry se nominovali hráči Petra Menšíková a Filip Blažek. Soutěžili  jako jednotlivci a pak společně jako dvojice. Nejprve absolvovali kvalifikační hry, které se hrají na 3 kola. Oba předvedli velmi slušný výkon, podle výsledků byli rozřazeni do soutěžních skupin. Ve finále bojovali oba ve vyrovnaných skupinách po 8 členech. Totéž se opakovalo v soutěži dvojic. Bowlingový turnaj se konal v nádherné hale se 40 drahami. Poprvé jsme viděli tak velké sportoviště pro tento sport i s tribunami pro diváky. A byl to pořádný hukot! Spektrum zúčastněných hráčů lze podle výsledků rozdělit přibližně takto : 10% byli top hráči / dvojice z USA zahrála přes 1200 bodů/, 10% slabší hráči / dvojice do 400 bodů/ a 80% hráčů bylo vyrovnaných. Mezi ně patřili Petra i Filip. V jejich soutěži dvojic o medailích rozhodovaly např. jen 2 resp. 4 body!  Proto hodnotím jejich vystoupení jako velmi dobré i když nezískali žádnou medaili. Také po celou dobu her se chovali hezky, chodili fandit ostatním českým sportovcům.

Výsledky : Filip Blažek – 5. místo