1. ročník tenisové akademie

3. - 5. května 2019, Plzeň

V termínu od 3. do 5. května se v příjemném prostředí Sportpenzionu Pohoda www.sportpenzionpohoda.cz nedaleko Plzně uskutečnil 1. ročník tenisové akademie ČHSO. Sobotní dopoledne bylo organizováno ve dvou skupinách. První skupina byly tenistky, které mají s hrou tenisu již zkušenosti a trénují ve svých domovských klubech. Ve druhé skupině byli děti, které dosud neměli s tenisem žádnou zkušenost (děti z občanského sdružení ProCit www.autismusprocit.cz). Naším cílem bylo ukázat těmto dětem základní tenisové dovednosti, krásu a dostupnost tenisu. Za snahu a nadšení byli odměněni v sobotu před obědem medailemi a malým dárek.

Účastnici se střídali na kurtu a na travnaté ploše před penzionem, kde aktivity na rozvoj  kondice organizovali studenti Fakulty pedagogické ZČU v Plzni. Naše tenistky se v sobotu dopoledne zdokonalovaly v nácviku tenisových úderů a pohybových a koordinačních aktivit. Během dopoledne byl připraven program i pro rodiče sportovců, kteří si mohli vyzkoušet jógu a Nordic walking. Odpolední část, které se účastnily pouze naše tenistky, měl na starosti Mgr. Tomáš Psohlavec z tenisové školy www.tenispsohlavec.cz, absolvent trenérského vzdělání při FTVS v Praze (licence: I. trenérská třída). Tomáš se věnoval zejména zlepšování technické a taktické stránky tenisu a zlepšení pohybu při celodvorcové hře. Nedělní dopoledne bylo vyvrcholením tenisové akademie. Po hodinovém rozcvičení a zopakování si nabytých dovedností z předchozích tréninků, byl odehrán první tenisový turnaj v historii ČHSO. V základní části se hrálo 6 zápasů (každý s každým) a ve “finálové” části se hráli dva zápasy (o 3. - 4. a 1. - 2. místo).

Konečné pořadí turnaje: 1. Kristýna Pelešková z Jeseníku, 2. Nela Vrbíková z Otrokovic, 3. Bára Jíchová z Plzně, 4. Magdalena Sailerová z Plzně. Všem zúčastněným patří velký obdiv, protože navzdory velmi špatnému počasí ( neděle 2 stupně a dešťové přeháňky) zůstali všichni pozitivně naladění.

Zaslal: Mgr. Milan Sailer

Fotogalerie k aktualitě