Národní turnaj v Bowlingu

Zlín

Ve dnech 11. – 13. října 2019 se konal ve Zlíně třetí ročník Národního turnaje v bowlingu. Zúčastnili se sportovci z těchto klubů

SK Běžci Běchovice

SK Ježci Jihlava

SK Nautilidae Louny

SK Sluníčko Ostrava

SK Odra Vilová Praha

SK Slavoj Praha

SK Šemík Praha

SK Lavina Odlochovice

SK Berani Zlín

SK Olšiny Praha

SK Tučňáci Trmice

SK Černovice

SK Slunečník Brno

Podmínkou byla registrace sportovce pro tento sport a věk 15 let. Byly vypsány soutěže jednotlivců a dvojic.

V pátek byl turnaj slavnostně zahájen společně s turnajem v kopané Zlínský pohár. Zástupci jednotlivých klubů nastoupili na plochu, společně jsme shlédli vystoupení  mladé zpěvačky,gymnastek z SK Horalky Chvalčov. Také jsme vyslechli zdravice od přítomných hostů včele s Martinou Dlabajovou, patronkou ČHSO. Velmi krásné a dojemné bylo poděkování odcházejícím členkám vedení ČHSO  Martiny Středové a Hany Válkové. Zástupci sportovců i trenérů vytvořili na ploše velké srdce, do kterého obě dámy vstoupily a dostaly od každého rudou růži. Celá hala jim zazpívala píseň  Život je jen náhoda.

V sobotu od 9 hodin začaly boje v bowlingovém centru Makalu. Nejprve všichni odehráli tříkolovou kvalifikaci, podle které byli rozděleni do svých divizí. Po dobrém obědě už začaly boje o medaile. Ženy bojovaly ve 4 divizích, muži v 7 divizích. V 18 h byly vyhlášeny výsledky a předány medaile.  Týmy měly volný večer, někteří se jeli podívat na ukázkové fotbalové utkání v ženské kopané mezi týmy Maďarska a Slovenska, jiné se šly projít městem

V neděli pak od 9h soutěže pokračovaly, tentokrát hrály v 6 divizích dvojice.    V poledne turnaj skončil slavnostním předáním medailí a nástupem všech týmů.

Při srovnání výsledků z minulého a letošního roku je vidět výrazné zlepšení u většiny sportovců, které je výsledkem pravidelných tréninků. S radostí jsme také přivítali nové týmy, které přijely do Zlína poprvé a podle jejich slov určitě ne naposledy.

Velké poděkování  tak patří všem, kteří pilně trénovali a předvedli výborné výkony a hlavně trenérům, kteří se s nimi celý rok připravují.

Výsledky ke stažení zde: BWL výsledky 2019.docx

Fotogalerie zde: 

 

 

Mgr. Dagmar Dědková

ředitelka turnaje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie k aktualitě