Zpravodajství z USC - Plavání III.

Zprávy od Jany Boubínové

PLAVÁNÍ – 28.7.
(zpráva Jany Boubínové)
Ráno každodenní Head Coaches´ Meeting. Pořadatelé jsou velmi spokojeni, jak všechno krásně funguje. My už méně. Trenéři reklamují chyby ve výsledcích, nedodržování časového rozvrhu, špatně vymyšlený systém dekorování, kde závodník po odplavání finálového závodu musí zůstat v mokrých plavkách, ve kterých sedí v chladné klimatizované hale na umělohmotné židli až do okamžiku vyhlašování, což v minulých dnech trvalo minimálně dvě hodiny…
Jediná změna v organizaci ovšem ode dnešního dne je ta, že závodníky musíme odevzdat k registraci před startem ne dvacet minut, ale půl hodiny před zahájením závodu. Protože program ovšem vždy nabere zpoždění, nakonec sedí závodník „na čekačce“ třeba celou hodinu…
Dopoledne plaval jen Petr kvalifikaci na padesátce znak. Protože si včera odpoledne udělal lehárko a pořádně se vyspal, byl dnes plný energie, a i když byl před startem dost nervózní, zaplaval fantasticky, udělal si osobák o osm vteřin.
Po chutném obědě (zase, jako každodenně suchá rýže, k ní výrazně tuhé hovězí, údajně rostbeef, ale ten to nepřipomínalo ani náhodou) šli borci odpočívat, Evu s Petrem se nám nepodařilo vzbudit ani v půl třetí, kdy jsme museli vyrazit na bazén, takže zůstali doma a odpočívali až do večeře.
Finále dnes čekalo jen Pavlu. Ta zaplavala včera v kvalifikaci tak fantasticky, že se dostala do velmi silné šestičlenné skupiny, kam nastupovala s pátým časem. V závodě se ovšem zase vyznamenala, porazila i jednu z papírově silnějších soupeřek a skončila na krásném čtvrtém místě. Po pouhé hodině a půl čekání na vyhlašování vítězů (samozřejmě v mokrých plavkách, pořadatelé stále ještě nepochopili, že by se závodníci klidně mohli dojít v zájmu uchování zdraví převléknout…) si pak spokojeně odnášela domů hezkou fialovou stuhu se znakem her a vyznačenou velkou čtyřkou.
Zítra nás čeká zase jedna kvalifikace – Míša, a jedno finále – Petr. Tak držte palce!!!