Benešov hostil Národní volejbalový turnaj

Úspěšné sportovní klání s mezinárodní účastí

Ve dnech 22. a 23. listopadu 2019 se v Benešově u Prahy konal Národní volejbalový turnaj kategorie Unified s mezinárodní účastí. Bylo to počtvrté, co město přivítalo volejbalisty Special Olympics. Turnajese zúčastnilo několik týmů reprezentující Českou republiku a přivítali jsme i tři mužstva z Finska, Německa, Polska.

V rámci prvního hracího dne proběhl slavnostní ceremoniál, kde byly představeny nejen všechny týmy, ale i celá řada vzácných hostů a sponzorů, bez kterých by nebylo možné turnaj zorganizovat. Osobně se zúčastnila zakladatelka a emeritní národní ředitelka paní Martina Středová, která stála v čele ČHSO nepřetržitě téměř 30 let. Dále sportovní ředitel ČHSO pan David Bělůnek, prezidentka ČHSO paní Ester Koníčková, pan Vilém Středa reprezentoval společnost Subterra, která je partnerem ČHSO více než 25 let. Osobní účastí nás potěšil pan Stibůrek, majitel sportoviště S-Centrum, kde se turnaj konal, a zároveň zástupce VHS Benešov, jakožto jednoho z hlavních sponzorů účasti zahraničních týmů,a celá řada dalších. Naším nejvýznamnějším hostem byl bezesporu velvyslanec S.A.E. v České republice jeho eminence Abdull Mohamed Almaainah, který převzal záštitu nad touto sportovní akcí v rámci Roku tolerance. 

První hrací den přinesl zápasy v základní skupině šesti týmů. Hrálo se systémem „každý s každým“ dle rozlosování. Odehrání všech zápasů určilo pořadí ve skupině a tím i soupeře na příští den. Pořadí prvních šesti týmů po prvním hracím dnu bylo následující:

 1. Mužstvo Sedlec-Prčice B
 2. Mužstvo Sedlec-Prčice A
 3. Mužstvo Finska
 4. Mužstvo Polska
 5. Mužstvo Německa
 6. Mužstvo Subterry + Světáci Tloskov

Druhý hrací den byl ve znamení bojů o celkové umístění. Zázemí nám pro tentokrát poskytla Základní škola Dukelská a pro veřejnost otevřenou tělocvičnu navštívila spousta fanoušků, která přišla sportovce podpořit. Den otevřel zápas mezi týmem Německa a týmem Subterry + Světáci Tloskov o celkové 5. místo. Ostatní týmy hrály systémem play-off. Někteří byli ostřílení matadoři, jiní se zúčastnili velkého sportovního turnaje poprvé, někdo měl více štěstí, někdo méně, ale všechny zápasy měly vysokou úroveň a byly odehrány v duchu fair‑play. Ve finále se utkaly domácí týmy Sedlec-Prčice A a Sedlec-Prčice B a za bouřlivé podpory všech sportovců i diváků se rozhodlo o prvním místě. Celkové pořadí na prvních šesti vypadalo následovně:

 1. Mužstvo Sedlec-Prčice A
 2. Mužstvo Sedlec-Prčice B
 3. Mužstvo Finska
 4. Mužstvo Polska
 5. Mužstvo Německa
 6. Mužstvo Subterry + Světáci Tloskov

Závěrečný ceremoniál a předání medailí uzavřelo tento výjimečný turnaj. 

Je nutno poděkovat všem sponzorům obzvláště pak dobrovolníkům, kteří nezištně pomáhali zajistit úspěšný průběh celého turnaje.

Fotogalerie k aktualitě