Ohlédnutí za Zlínským pohárem 2019

13. ROČNÍK TURNAJE

Zlín hostil tradiční fotbalový turnaj – Zlínský pohár 2019. Turnaj má již dlouhou tradici a má ve středoevropském regiónu také velmi dobrou pověst. Letos se k účastníkům z České republiky přidala družstva z Polska, Rakouska, Slovenska, Maďarska a Litvy. Pro naše tuzemské kluby je to vítaná možnost poměřit sílu v takto hojném mezinárodním zastoupení. Turnaj zahájil tradiční ceremoniál, který byl letos podpořen i návštěvou delegáta Krzystofa Krukowského. A nebylo to náhodou. V rámci zahajovacího ceremoniálu proběhlo rozloučení s Martinou Středovou a Hanou Válkovou. Obě dvě jsou dlouholeté a zakládající členky našeho hnutí a obě již v dalším období nebudou v naší exekutivě pracovat. Každá svou měrou přispěla i rozvoji našeho turnaje a vůbec aktivit ve Zlíně. Ceremoniál orámovala i přítomnost dalších čestných hostů – naší patronky - Martiny Dlabajové, poslankyně Evropské parlamentu, Jiřího Korce – primátora města Zlín, Marka Nováka – poslance PS PČR, Zdeňka Grygery – Generálního manaže FC Fastav Zlín a mnoha dalších hostů. Dalším patronem této akce byl i Ondřej Andrys – náměstek ústředního školního inspektora. Na plochu sportovní haly byl vnesen i olympijský oheň a turnaj byl tímto zahájen.


Během následujícího víkendu se následně bojovalo ve třech skupinách a to dle klíče a pravidel Speciálních olympiád. Boje tvrdé, ale Fair play. A jak to dopadlo?


Skupina 1:

 1. Speciální olympiády Litva
 2.  SK Bytča
 3. SK Dunakeszi
 4. Speciální olympiády Polsko

Skupina 2:

 1. SK Medvědi Ostrava
 2. SK Zlín – team X
 3. Speciální olympiády Rakousko
 4. SK Okoč
 5. SK Černovice

Skupina 3:

 1. Speciální olympiády Maďarsko
 2. SK Zlín Y
 3. SK Bystré
 4. SK Hájští kohouti


Individuální a týmová ocenění:

Nejlepší partner turnaje – Cena Miroslava Frdlíka – Kateřina Martínková (Hájští kohouti)

Nejlepší střelec turnaje – Cena Marka Nováka – Lukas Berednikovas (SO Litva)

Fair play tým – Cena Martiny Dlabajové – SK Okoč

Sympaták turnaje – Cena společnosti Tašstappa – Jan Šimák (Zlín)

Nejlepší trenér turnaje – Cena Ondsřeje Andryse – Mielek Joketoowski (SO Polsko)

Nejlepší brankář turnaje – Cena s města Fryšták – Ondřej Šuráb Ostrava.


V sobotu večer ozvláštnila turnaj i mimořádná doprovodná akce – přátelský zápas Speciální olympiády Slovensko vs. Speciální olympiády Maďarsko v ženském, unifikovaném fotbale. Na rozvoji tohoto druhu sportu u nás pracujeme a tak byl zápas velkou motivací pro nás všechny.


Turnaj potvrdil svoji jedinečnost a nezbývá, než poděkovat všem účastníků, trenérům, partnerům a dobrovolníkům – směsice jejich společného snažení učinila z tohoto ročníku nezapomenutelnou událost.


Video k vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=etp9p9vd67g

Fotogalerie k aktualitě