Zpravodajství z USC - Bocca IV.

Zpráva od Julky Wittmannové

Už je to tady!!!! Dnes obě děvčata začala hrát ve svých skupinách první zápasy! První do bojů zasáhla v 11.40 hod místního času Veronika Lišková, rozřazená do skupiny F10 (F jako females/ženy). V její skupině jsou tři hráčky – mimo Veroniky ještě Masoumeh Madani (Irán) a Karina Rossibel Gomez (Salvador). Své zápasy dívky hrály na šťastném kurtu č. 13 (nešťastně to byl kurt, který byl poněkud „nakřivo“ a oběma děvčatům často sklouzávaly míče „lehce“ na jednu stranu).
Bocce se zde hraje systémem „double elimination“, tzn., hráč hraje tak dlouho s někým zápasy, dokud dvakrát neprohraje. Po dvou prohrách vypadává a už nemůže hrát o zlato …. A někdo prostě vydrží, vyhraje pokaždé nebo prohraje jen jednou a tak se prosune závodním pavoukem až ke zlatu.
Nejprve hrála Masoumeh s Karinou, Masoumeh vyhrála a první zápas hrála Verča právě s Iráčankou (zakrytou typicky šátkem) a porazila ji 7:5. Masoumeh pak znovu hrála s Karinou, opět vyhrála a znovu se v hracím pavouku dostala ke hře s Veronikou. V druhém zápase Veronika s Masoumeh prohrála, ale než vypadnete ze hry úplně, musíte prohrát 2x, čekal obě děvčata ještě třetí společný zápas. Tentokrát se Verče opravdu nedařilo a koule si v několika sadách dělaly, co chtěly … a nechtělo se jim moc k bílé pallině, byla z toho prohra 11:2. Ale celkově Verča uhájila druhé místo a máme STŘÍBRO!!! Pravda, rozhodčí si při zapisování výsledků poslední hry spletli hráčky a vítězství a k tomu zlatou medaili přisoudili Verunce, ale my jsme si čestně obhájili naši prohru a v duchu fair play jsmevyžadovaly opravu výsledků a naši poctivě vybojovanou stříbrnou medaili!
Míša Bláhová, rozřazená, jak jsme předpokládaly, do nejlepší skupiny – F25 se dostala k první hře až v 16 hod! Ale její zápas stál za to, a kdo si počkal, nelitoval! Než začnu vychvalovat, asi chcete vědět soupeřky: Mary Davis (Virginia) a Alicia Khan (Trinidad a Tobago). Nejprve hrála Mary Davis s Alicií Khan, ta vyhrála 15:1 a nastoupila s naší Míšou. Obě hráčky hrály výborně, bylo se na co koukat a mohly jsme obdivovat hráčské mistrovství …. Vyrovnaný zápas, přerušovaný častým měřením milimetrových rozdílů ve vzdálenosti nahraných koulí obou hráček od palliny, skončil vítězně pro naši Míšu – 7:5! Další zápasy skupiny budou hrány zítra – nejprve se opět utkají Mary a Alicia a vítězka jejich vzájemného zápasu pak bude hrát s Míšou! Už se těšíme!
BOCCE 29. 7. 2015: Veronika Lišková, 2- místo v jednotlivcích