Národní turnaj ve stolním tenise 2021, Dvůr. Kr.n.L.

Zhodnocení turnaje, výsledky

     5. – 7. 11. 2021 se uskutečnil 28. ročník republikového turnaje ve stolním tenise.  Opět jsme se všichni setkali v hale ZŠ Strž ve Dvoře Králové nad Labem. Tentokrát jsme hodně dbali na dodržování hygienických a proticovidových opatření. Ihned při vstupu ještě před prezencí byli téměř všichni účastníci turnaje zkontrolováni antigenními testy. K testování přistoupili dobrovolně a s ochotou. Díky tomu mohl turnaj proběhnout opravdu bez obtíží a v co nejlepších podmínkách.

     Letos na turnaj dorazilo 43 sportovních klubů, počet sportovců se vyšplhal pouze na číslo 58. Bohužel se i v našem sportu odrazila covidová vlna a několik sportovců a trenérů se nemohlo zúčastnit především pro covid nebo karanténu. 

     Na zahájení bylo přítomno rovnou několik významných hostů, což nás velmi potěšilo. Prezidentka ČHSO Ester Koníčková a sportovní ředitel David Bělůnek popřáli sportovcům úspěchy a dobrý pocit ze hry. Stejně tak učinila i emeritní prezidentka ČHSO Martina Středová, nechyběl již tradiční proslov paní ředitelky ZŠ Šárky Šantrochové. Milým překvapením byla účast Vlastimila Harapese – čestného předsedy ČHSO. Patřilo mu velké poděkování za vše, zároveň proběhlo i slavností poděkovánía  rozloučení s jeho významnou osobou v naší organizaci. 

     V pátek jsme zvládli hru v kategorii UNIFIED. V sobotu jsme uspořádali čtyřhry v kategorii žen, mužů a mix. Dvouhry, kterých je ve stolním tenise nejvíce, jsme pořádáli v sobotu i v neděli. Sportovcům se velmi dařilo. Jejich sportovní výkony byly minimálně tak dobré jako minulé roky. Lockdown a jiná vládní opatření naše sportovce zřejmě příliš nepoznamenaly. Je vidět, že se stále udržují v kondici, čemuž napomáhají i zakoupené roboty. Jednotlivé kluby si je mohou zapůjčit a mají tak možnost po celý rok zkvalitňovat své fyzické i psychické zdatnosti. Po celou dobu turnaje mohli naši sportovci podstoupit vyšetření očí, které pro nás připravili studenti z lékařské fakulty Masarykovy univerzity a studenti Erasmu pod vedením prof. Hany Válkové a doc. Mgr. Pavla Beneše. Vyšetření očí je v našem sportu celkem zásadní a za jejich aktivitu a spolupráci jsme tedy velmi rádi.

    

     Turnaj ve stolím tenise končil v neděli kolem poledne. Po předání posledních medailí se téměř všichni sportovci, trenéři a organizátoři doslova vrhli na úklid sportoviště. Nikdo nikoho o pomoc ani nežádal, každý automaticky přidal ruku k dílu. Mrzí mě, že nemohu všem ještě jednou poděkovat. Děkuji však za úžasnou atmosféru, ke které pomohla každá osoba zvlášť. Je mi však líto jedné věci – že je letošní turnaj již za námi, byl super! Poděkování patří Hostelu, který nám poskytnul ubytování. A opět jsme mohli využít skvělou halu v ZŠ Strž. Velké díky patří opravdu všem, kteří se jakoukoli pomocí podíleli na celé akci, organizátorům a rozhodčím. A ještě větší ovace si zaslouží Otto Vala - bez něj by turnaj nebyl takový… skvělý!

  

Ivana Hanušová, ředitelka Stolního tenisu 


Výsledky ke stažení zde: Výsledky ČHSO 2021.pdf

Fotogalerie k aktualitě