Zpravodajství z USC - Plavání V.

Zprávy od Jany Boubínové

PLAVÁNÍ – 30.7.
(zpráva Jany Boubínové)

Na ranním mítinku už trenéři žádné připomínky nepřednáší – prohlédli jsme totiž marnost našeho počínání, takže se ukázněně podepíšeme do prezenčních archů (!!!), vyfasujeme rozlosování na celý den, sesedneme se do zájmových skupinek, a zatímco pořadatelé se chválí, jak jim to včera zase hezky šlo, my si popovídáme, jak jsme se vyspali, nebo kde kdo co zajímavého včera večer zažil.

Dopolední kvalifikace probíhaly celkem bez problémů. Pavla plavala pětadvacítku volným způsobem jako o život, tak jsme zvědavi, jak jí bude přát štěstí při rozřazování do zítřejších bojů o medaile.
Odpoledne čekalo dnes finále Michala a na bazén jsme odešli jen sami dva – zbytek týmu po obědě únavou zcepeněl tak, že jsem je z postelí prostě nevytáhla. Míša se vzorně rozplavával, ale neustále trval na tom, že bude plavat kraula (viděl to u ostatních), což je v jeho provedení způsob, kterým se kupředu posunuje jen opravdu zvolna. Snažila jsem se ho přemlouvat, že kdyby plaval to, na co je zvyklý, tedy jeho trošku křivá prsa, bude to lepší…

Zatímco seděl Míša na čekačce, měla jsem spolu s ostatními diváky možnost shlédnout další neskutečný lapsus rozhodčích: přestože se plave na jeden start (po případném „ulití“ se start nevrací, závodník je diskvalifikován po doplavání), vrchní rozhodčí povolil opakovat jeden start pětkrát, aby nakonec provinilce z Koreje stejně vyloučil ze závodu, protože jinak by si asi ostatní účastníci rozplavby vůbec nezazávodili.
Pak nastoupil konečně Míša. Měl těžkou šestičlennou skupinu, ve které byl nasazen s třetím časem. Bohužel vyrazil „kraulem“, takže po dvaceti metrech byl úplně vyčerpaný. Nakonec stěží uhájil páté místo časem ještě o osm vteřin horším než v kvalifikaci. Kdyby zopakoval čas z Brna, byl by zlatý… Jenže Míšovi to nevadí, těší se z krásné modré stuhy za páté místo a je spokojený, že po absolvování oční prohlídky (další součást Zdravého atleta) dostal na své zdravé oči frajerské sluneční brýle.
Zítra bude plavat poslední naše sportovkyně, Pavla, finále na 25m volný způsob. Tak ještě jednou, prosím, držte palce!