Zpravodajství z USC - Bowling V.

Zpráva od Dáši Dědkové

BOWLING – 30.7.

Čtvrtek se na bowlingu vydařil. Ráno jsme si přivstali, abychom měli na vše klid. Dana si sbalila svých 5 švestek, čímž jsou míněny hlavně speciální boty, tričko s límečkem a dlouhé kalhoty. U nás se dodržuje dress code! Autobus nás zavezl do centra, kousek od naší herny. Přesně v 8,30 jsem Daniele pošeptala několik kouzelných slov a předala ji volontérům. Rychle jsme šli s Martinem chytit dobrá místa u dráhy č.11, kde Dana hrála. Trenéři mají vyhrazenu první řadu na tribunce, aby mohli být v kontaktu s hráči. Tentokrát byly Daniny soupeřky z klidnějších zemí, snad jen Grace z Puerto Rico měla hodně fanoušků, ale naštěstí hrála na dráze č. 10. Vedle Daniely hrály Martina z Irska, Nicole z Isle of Man, Ling z Číny a Rakušanky Andrea a Barbara. Dana začala opatrně, zato Ling první tři framy hodila tak dobře, že jsem si říkala, že jestli to bude pokračovat, tak si nikdo ani neškrtne. Taky Rakušanky oslnily rotací koulí, což vedle Danina stylu- hod oběma rukama – vypadalo obzvlášť nebezpečně. Jenže koule je kulatá a občas si dělá, co chce. A najednou Dana hrála strike i splite a Ling vymetala járky a rakouské koule se točily jak ruské kolo v Prátru, Nicole shazovala po jedné kuželce a Martina taky nebyla spokojená. Jen Grace hrála vyrovnanou hru. Po prvním kole však vedla Daniela s neuvěřitelnými 117 body! Její maximum zde bylo zatím 87! Grace měla 113 bodů a pak byl velký odstup- 82,68,63,54 a Nicol jen 48 bodů. V prvním kole tak Daniela položila základ k dobrému výsledku. V dalších kolech se její výkon propadal, Grace si udržela průměr 100 bodů na hru a neohrožena kráčela k vítězství. Trošku jsem byla nervozní, když Andrea ve druhém kole zahrála 97 bodů a Martina 80 a Dana jen 75. Naštěstí k dalším výrazným zlepšením soupeřek nedošlo a Daně stačilo jen 61 bodů ze 3. hry.
Celkové výsledky 1. Grace 302 bodů 2. Daniela 253 bodů 3.Ling 222 bodů 4. Martina 218 bodů, 5. Andrea 214 bodů, 6. Nicole 178 bodů a 7. Barbara 146. Ještě jsme počkali na oficiální výsledky, kde se nám moc dobře četlo – 2nd place Daniela Fantlova, Czech Republic. Medaile se budou předávat hromadně až v sobotu.
Rychle jsme se přesunuli na ubytování a hurá na výlet na Long Beach. Autobusem jsme jeli asi 40 minut a pak už nás ovanul mořský vzduch. Promenáda po břehu to byla krásná, na oslavu jsme si dali zmrzlinu, koupili nějaké suvenýry a pak zase domů. Zítra soutěží Martin, tak si musí taky odpočinout.