Zpravodajství z USC - Bocca V.

Zpráva od Julky Wittmannové

BOCCE
(zpráva Julie Wittmannové) )

Dnešní den bocce kurty okusila pouze Míša Bláhová, hrající skupinu F25. Tak trochu jsme po včerejším excelentní výkonu doufaly v lehký průběh zápasu, opět hraného se stejnou hráčkou Alicií Khan z Trinidadu a Tobago.
Dnes měla ale navrch Alicia a první zápas vyhrála 11:4, což vedlo, stejně jako včera u Verči, ke hře ještě jednoho (celkově třetího) společného vzájemného zápasu. Míša ale neměla svůj den, a přestože šlo o všechno, zápas skončil 8:4 její druhou prohrou a na vytoužené zlato si bude muset počkat! Třeba na hru dvojic (doubles).
Na slavnostní vyhlášení jsme dnes musely čekat déle než včera a tak nám bylo naší Míši líto. Přestože by čekání na medaili mělo být příjemné, strávit hodinu a půl na židli na seřadišti opravdu unaví. Naštěstí se Míša na stupních vítězů „probrala“ a vystřihla tam taneček s medailí na krku! Ovšem ne všichni zvládli čekání na vytoužené medaile s trpělivosti a klidem. Na hráčce Spojených arabských emirátů byla patrná velká nervozita už před nástupem ke slavnostnímu předávání medailí. Při cestě na stupně vítězů několikrát utekla a to že ji tam volontérky dostaly, neznamenalo, že se vše vydařilo. Mnohým vyloudí medaile na tváři spokojený a radostný výraz, ne však této hráčce, která utekla zpět k nástupu a hodila svůj cenný bronzový kov mezi čekající a unavené hráče. Tyto okamžiky nám ukazují, že emoce se dají projevovat i jinou formou, než jen radostí. Poté proběhlo slavnostní focení, cesta autobusem na večeři, umýt se a spát. Zítra nás čekají zápasy dvojic.