Zpravodajství z USC - Plavání VI.

Zpráva od Jany Boubínové

Dnes nás čeká poslední závod, Pavlíny finále na 25m volný způsob, které se sice plave až odpoledne, ale protože pořadatelé navzdory svému každodennímu ujišťování zatím ještě ani jednou nedokázali dát na web odpolední finálový program, musím stejně ráno pádit na mítink pro rozlosování. Pak jsme využili volného dopoledne k dokončení prohlídek v rámci „Zdravého atleta“, za což byli všichni odměněni párem krásných sportovních bot.

Po obědě (ilustrativní fotografie typické snídaně, oběda i večeře budou jistě časem vloženy do fotogalerie) jsme v plném počtu vyrazili na bazén podpořit Páju v jejím boji. Vždyť je to naše poslední šance na rozmnožení naší zatím ne moc početné medailové sbírky! Pavlína má štěstí na rozlosování, do pětičlenné rozplavby je nasazena s třetím časem, mohlo by se to podařit…

Nejdřív se všichni rozplavávají společně, potom odvádím Pavlu na start a zbytek týmu má na starosti Petr ve funkci zástupce trenéra. Když se vracím zpátky k bazénu, najdu tam Michala a Evu, kteří jedou jak motorové myši, a okolo bazénu pobíhá můj zástupce a pokřikuje: „To si na tý obrátce dáváte kafe, nebo co? To musí být rychlejší, jeďte, jeďte!!!!“ Vidím, že se ještě mám co učit.

Pak přichází závodnice na startovní plošinu „heat n. 10“. Najednou koukám, volontérka vede ke startovním blokům jen tři závodnice. Pavlu a ještě jednu její kolegyni, které se vehementně (a zcela právem) domáhají startu, drží druhá volontérka a nechce je tam pustit. Ještě, že mám tak vycvičené hlasivky. Můj řev slyšela naštěstí Pavla i v tom strašném randálu, který na bazéně panuje (mimochodem i po předstartovních povelech, tedy v okamžiku, kdy by tam mělo být hrobové ticho), prostě se volontérce vytrhla a nacpala se k bloku, poté pořadatelky teprve zjišťují, že tam vlastně patří ještě i ta pátá plavkyně… No nic, nakonec je odstartováno – a nám lezou oči z důlků!!! Pavla vyrazila dopředu takřka bezchybným „pólistickým“ kraulem, hlavu do vody přece jen nestrčí, a naprosto suverénně svůj závod vyhrála. Její zlepšení je ovšem tak veliké, že raději rychle vytahuji kalkulačku na telefonu a přepočítávám, jestli nepřekročila povolených 15%. Naštěstí je v limitu, takže máme zlatou medaili!!!!!!!!

Tady je tedy konečná bilance čtyřčlenné plavecké výpravy:

1 x první místo                  Pavla Pospíšilová             25m volný zp.

2 x třetí místo                   Eva Procházková             100m volný zp.

Petr Dvořáček                  50m znak

1 x čtvrté místo                 Pavla Pospíšilová             50m volný zp.

2 x páté místo                   Petr Dvořáček                  25m znak

Michal Bartůněk              50m volný způsob

2 x diskvalifikace              Eva Procházková (předčasný start)

Michal Bartůněk (nesoučasný dohmat při obrátce na 50m prsa)

Celkové hodnocení celých závodů: pořadatelé hrubě podcenili množství závodníků i jejich specifika, špatně zvládali i množství diváků. Některé věci se učili za pochodu, ale přílišné – a mnohdy zcela neúčelné – lpění na předem stanovených pravidlech a neschopnost improvizace byly největšími negativy. Pozitivní byla velká snaha a věčný úsměv