Zpravodajství z USC - Stolní tenis VI.

Zprávy od Otty Valy

Konečně jsme se dočkali ohodnocení našich výkonů ve dvouhře. Hurá!!!! Ota Opletal dokázal ve velmi vyrovnané skupině získat nádherné 3. místo a Eva Klimková svým výkonem dosáhla na 4.místo. Oba naši stolní tenisté se sice pomalu rozehrávali, ale konec je zastihl v dobré formě. Doufejme, že jim forma vydrží i na další klání u stolů. Slavnostní vyhlášení bylo na sportovišti a sledovali je i členové naší výpravy z ostatních sportů.

Odpoledne jsme dokončili všechny potřebné prohlídky na Zdravém atletu, což nás opravňovalo vyzvednout nádhernou odměnu ve formě krásných sportovních bot. A že to nebylo zadarmo, by mohla říct jak Eva, tak Marcela. Setkali jsme se s cyklisty, kteří také plnili podmínky Zdravého atleta a protože s sebou neměli žádnou stravu, tak Marcela zajistila vše potřebné, aby zahnali hlad a žízeň.

Dnešní den (pátek 31.8.) proběhl ve znamení her Unified. Jako první do boje o medaile zasáhly ženy, které byly zařazeny do skupiny s Rakouskem a Německem. Překvapením pro nás bylo, že jsme se stejnými soupeři hrály dvakrát. S hráčkami z Německa naše dámy prohrály oba zápasy, jedno vítězství jsme získali nad hráčkami z Rakouska, které do druhého kola nenastoupily. Naši muži se potkali ve skupině s hráči z Německa a Srbska. Skupina se stejně jako u žen hrála dvoukolově. Zápasy byly velice vyrovnané a každá chyba po zásluze potrestána. Méně chyb jsme udělali se soupeřem z Německa, a proto jsme oba zápasy dotáhli do vítězného konce. Srbové svým výkonem dokázali eliminovat naše dovednosti a i přes vyrovnaný průběh obou zápasů bohužel zvítězili. Oficiální výsledky budou vyhlášeny zítra – v sobotu, včetně předávání medailí.