Zpravodajství z USC - Bocce VI.

Zpráva od Julky Wittmannové

Od dnešního dne musí děvčata spojit své síly, protože začínají soutěže dvojic. Už nebojují samy za sebe a mají na hracím rozpisu napsáno Česká republika.

Již včera večer, poprvé den předem, jsme obdržely rozpis, jak budeme dnešní den hrát, jako kdy, s kým…. Naše první myšlenka byla … „že by to tu začínalo fungovat? Že by se organizátoři zaučili a my budeme usínat a vstávat bez pocitu nejistoty a bez organizačního šumu?“ Ale ouha, v noci přišel od organizátorů email, že večer předané rozpisy nejsou platné a až budou mít hotové nové, tak je pošlou… ráno koukáme, zda nějaká nová zpráva přišla a nic! Takže ráno celý tým vstával velmi brzy, protože jsme měli nastoupit, dle původního plánu, k prvnímu zápasu v 9:50 hod a vždy musíme sportovce odvést 30 min před začátkem hry na seřadiště.

Míša však byla předchozí den velmi unavená a Verča také ráno nebyla ve své kůži a tak jsme rozhodly se operativně přizpůsobit situaci. Na sportoviště vyrazil předvoj v podobě Julky, ta jako „head coach“ vyzvedla nové rozpisy a SUPER, hrajeme až ve 12:20 hod. Je vyslána sms zpráva s radostnou informací druhé trenérech Adrianě a ta odvádí naše milé „bocce girls“ na dopolední siestu na pokoj ….

Soutěžím v kategorii DF04 (doubles females) a našimi soupeřkami jsou samé exotické země či ostrovy: Aruba, Saint Lucia, Sant Vincent/Grenadines a Kostarika. První soupeřky jsou ze Sant Vincent a Grenadines a souboj byl opravdu velmi vyrovnaný… vítězíme 7:6. Pak se honem posílit obědem a zase trochu odpočinout před hrou …. Hrajeme se Saint Lucia a tentokrát jsou soupeřky nad naše síly … nemyslíme si tedy, že by soupeřky byly nějaké lepší hráčky, ale našim děvčatům se opravdu nedaří zahrát žádný pořádný bod, jsou jako bez života … a my trenérky v hledišti „šílíme“! Špatný výkon je po zásluze odměněn prohrou 8:4. TEĎ nezbývá než zítra zabrat, pokud si chceme odvézt nějaký cenný kov.

Cesta na ubytovnu je poněkud smutná, Verča a Míša jsou unavené a potřebují před večeří odpočinek. Snad je večeře trochu rozveselí. Abychom zvedly náladu v mužstvu, promiňte ženstvu, ještě jsme po večeři vyrazily na taneček do olympijské vesnice, snad nás večerní pohyb rozveselí a naladí na zítra! Zítra jde o druhy cenný kov, tak nám držte opět palce a „my vám snad ty medaile přivezeme!“