Tento web používá k personalizaci reklam soubory cookies, které mohou sbírat některé vaše osobní údaje. S jejich užitím souhlasím / nesouhlasím. Více informací.

Společně za vítězstvím

Speciální olympiády jsou celosvětové hnutí - jejich cesta započala v roce 1968 ve Spojených státech americkým. Hlavním cílem je poskytovat sportovní aktivity pro děti, mládež a dospělé osoby s mentálním postižením. O vznik se zasloužila rodina Kennedyových a to zejména paní Eunice Kennedyová- Shriverová. Od doby vzniku se událo mnohé: Speciální olympiády mají své zastoupení ve 170 zemích světa, aktivně v nich sportuje 4,5 mil. sportovců, o jejich sportovní výkony se stará takřka 2 mil. dobrovolníků, rodičů a trenérů. V jednom roce uspořádá hnutí na celém světě takřka 100 tisíc akcí. V roce 1988 došlo k podpisu Memoranda s Mezinárodním olympijským výborem a od této doby jsme i součástí velké olympijské rodiny.

V České republice došlo k založení v roce 1990. Od té doby nabízíme postupně širokou škálu letních, zimních, kolektivních i individuálních sportů. Součástí hnutí je také řada doprovodných programů. Kráčíme tak – v duchu našeho motta – SPOLEČNĚ ZA VÍTĚZSTVÍM.

Hry
Odebírat
Členská schůze - informace k místu a termínu konání

Členská schůze - informace k místu a termínu konání

Členská schůze - informace pro zástupce klubů: Termín konání: 8.10.2022 od 13.00 Místo konání: Kulturní centrum Zahrada, Malenická 1784 148 00 Praha 11 Doprava: Parkování zdarma je v obchodním centru Westfield Chodov, které je v docházkové vzdálenosti. MHD: Metro Chodov, podrobnější návod naleznete v pozvánce s programem. Pozvánka s programem jednání bude zveřejněna 1 měsíc před konáním.

Více
Nominační turnaje v jednotlivých sportech

Nominační turnaje v jednotlivých sportech

Světové letní hry Speciálních olympiád - Berlín…

Více
Videa ze spolupráce s Fotbalovou asociací České republiky

Videa ze spolupráce s Fotbalovou asociací České republiky

Videa ze spolupráce s Fotbalovou asosiací České…

Více

Zapojte se

Líbí se Vám naše aktivity? Zaujala Vás filosofie našeho hnutí? Chcete se přidat k naší společné cestě za vítězstvím? Máte mnoho možností – můžete se stát sportovcem, trenérem, dobrovolníkem, podporovatelem, mecenášem …… rádi Vás přivítáme.

VÍCE INFORMACÍ

S NÁMI V POHYBU

136
klubů
1 052
členů
25
uspořádaných akcí