Tento web používá k personalizaci reklam soubory cookies, které mohou sbírat některé vaše osobní údaje. S jejich užitím souhlasím / nesouhlasím. Více informací.

Společně za vítězstvím

Speciální olympiády jsou celosvětové hnutí - jejich cesta započala v roce 1968 ve Spojených státech americkým. Hlavním cílem je poskytovat sportovní aktivity pro děti, mládež a dospělé osoby s mentálním postižením. O vznik se zasloužila rodina Kennedyových a to zejména paní Eunice Kennedyová- Shriverová. Od doby vzniku se událo mnohé: Speciální olympiády mají své zastoupení ve 170 zemích světa, aktivně v nich sportuje 4,5 mil. sportovců, o jejich sportovní výkony se stará takřka 2 mil. dobrovolníků, rodičů a trenérů. V jednom roce uspořádá hnutí na celém světě takřka 100 tisíc akcí. V roce 1988 došlo k podpisu Memoranda s Mezinárodním olympijským výborem a od této doby jsme i součástí velké olympijské rodiny.

V České republice došlo k založení v roce 1990. Od té doby nabízíme postupně širokou škálu letních, zimních, kolektivních i individuálních sportů. Součástí hnutí je také řada doprovodných programů. Kráčíme tak – v duchu našeho motta – SPOLEČNĚ ZA VÍTĚZSTVÍM.

Hry
Odebírat
Zlínský pohár 2022

Zlínský pohár 2022

Již popatnácté hostil Zlín turnaj pro naše týmy sjednoceného fotbalu za účasti týmů z České republiky a Slovenska. Sportovní hala Zelené viděla souboje Zlínského poháru 2022. „Turnaj to byl vyrovnaný a přivítal, pro tým z Olomouce i turnajem prvním. Rozhodoval každý gól i dobře zahraná standartní situace.“ uvedl  trenér domácího týmu a ředitel tohoto sportu Zdeněk Jokl…

Více
Národní turnaj ve stolním tenise 2022  zhodnocení

Národní turnaj ve stolním tenise 2022 zhodnocení

    Letos se konal již 29. ročník…

Více
Vzdělávání - Základní školení

Vzdělávání - Základní školení

04.12.2022 09:30 - 04.12.2022 16:30 Místo konání…

Více

Zapojte se

Líbí se Vám naše aktivity? Zaujala Vás filosofie našeho hnutí? Chcete se přidat k naší společné cestě za vítězstvím? Máte mnoho možností – můžete se stát sportovcem, trenérem, dobrovolníkem, podporovatelem, mecenášem …… rádi Vás přivítáme.

VÍCE INFORMACÍ

S NÁMI V POHYBU

120
klubů
1 201
členů
28
uspořádaných akcí