28. zimní hry Speciálních olympiád

Hry zahájeny

7.1. 2018, Horní Malá Úpa(db)

Slavnostní zahajovací cermoniál otevřel 28. zimní hry Speciálních olympiád v Horní Malé Úpě. Takřka 300 účastníků bude spolu soupeřit v duchu fair play ve sjezdovém lyžování, běhu na lyžích i snowboardingu. Lesk ceremoniálu dodala účast významných osobností, které myšlenka Speciálních olympiád nadchla. 

"Sportovcům bych popřál hodně zdaru a hodně radosti z jejich výkonů" uvedl při ceremoniálu hejtman Královehradeckého kraje pan PhDr. Jiří Štěpán  Ph.D. Ozdobou bylo i vystoupení trubačů z KRNAPU (Krkonošského národního parku), její ředitel pan  PhDr. Robin Böhnisch  vzkázal účastníkům: "Jako správce přírody v Krkonoších bych jim chtěl popřát, ať si krásnou Krkonošskou přírodu užijí při svém závodění."

"Naše obec je strašně hrdá na to, že jste právě u nás!"  dodal starostka hostiteleské obce Malá Úpa pan Karel Engliš. Svoji zdravici zaslala účastníkům her i patronka našeho hnutí Martina Dlabajová, která nemohla bohužel podpořit účastníky her letos osobně. 

Tento ročník zimní olympiády je zároveň malou oslavou desetileté spolupráce s provozovatelem areálu v Horní Malé Úpě SKIMEM. První den na hrách nebyl naplněn jen ceremoniálem, ale také první tréninky a pilováním techniky jednotlivých sportů. Sportovci připravují na "ostrý start" svěle připravených závodů. Jistě vše bude probíhat v duchu motta Speciálních olympiád a všichni budou stateční ve svém usilování. 

Velmi aktivně se rozběhl především Zdravý atlet - kde letos probíhá projekt Zdravé oči a Zdravá noha. Sportovci se mají možnost dozvědět, co mají udělat pro svůj dobrý zdravotní stav a zlepšení kondice.