Cyklistika na Světových hrách v Abu Dhabi

Zhodnocení účasti

Hodnocení hlavní trenérky Jany Plškové: 

Cyklistika, za tento sport byli na Světové hry vysláni dva sportovci a to za ženy Jarmila Válková a za muže Jan Witenberger. Oba soutěžili v disciplíně TT 2km a TT 5km.

První seznámení s tratí proběhlo 13.3. v dopoledních hodinách, kdy všichni závodníci že všech kategorií měli za povinnost na trať vyjet. Toto bylo velice důležité, neb se jelo na dráze, kde se konají závody formulí F1.

15.3. nás již čekali kvalifikační jízdy na 5km a tím rozřazení do skupin.

16.3. odpoledne nastupují naši sportovci již do bojů o medaile v závodě na 2km. Nejdříve startují ženy. Jarmila je hned v první skupině žen. Již od startu jede výborně a za svůj výkon získává zlatou medaili.

O hodinu později přichází na řadu muži i zde máme Honzu ve skupině, kde jsou závodníci velmi vyrovnaných výsledků. Od startu až do cíle jede výborně, za svůj výkon získává krásné šesté místo.

17.3. nás čeká závod na 5km. Opět startují nejdříve ženy a pak muži. Jarka nastupuje do závodů a nám nezbývá než její výkon sledovat z tribuny. Povzbuzujeme že všech sil. Opět se do závodů vrhla naplno a pak už jen sledujeme tabuli jak si na trati vede. Výborně dojela si pro další zlatou medaili.

A už nastupují muži Honza jede ze všech sil a stále se drží na první pozici. Radujme se, jak je výborný, ale bohužel přejel svůj čas z kvalifikace o 15% tak medailí nezískává, ale sport je sport. Oba sportovci si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci.

 

Vážné i nevážné hodnocení z pera Ing. Pavla Stejskala - trenéra týmu: