Náš příběh

Family program na Světových hrách

Vážený pane Motejzlíku, vážení zástupci FAMILY PROGRAMU,

dovolte nám, abychom Vám touto cestou moc poděkovali a zároveň se podělili o velkou radost, kterou nám na Světových hrách Speciálních olympiád přinesl úspěch našich sportovců a zejména úspěch moderních gymnastek z Domova pro osoby se zdravotním postižením Javorník ve Chvalčově Evy Kaňáková a Marie Balážové, které jsme měli tu čest díky FAMILY PROGRAMU doprovázet.

Ziskem dvou zlatých, čtyř stříbrných a jedné bronzové medaile (Evička Kaňáková 1zl. + 3st., Maruška Balážová 1zl. + 1st. + 1br.) významně přispěly do sbírky 21 cenných kovů, přivezených českou výpravou.

Světové hry měli perfektní organizaci a rovněž perfektní organizaci měl i sám FAMILY PROGRAM. Díky FAMILY PROGRAMU jsme měli možnost navštěvovat všechna sportoviště, využívat některé výhody spojené s dopravou, využívat informace od ochotných dobrovolníků i organizátorů. Na každém sportovišti nám v rámci programu byl vyhrazen prostor, kde jsme se mohli občerstvit a nabrat síly k dalšímu povzbuzování našich sportovců.

To že jsme mohli naše reprezentanty doprovázet při jejich kláních a fandit jim přímo v místě olympiády je úžasné! Velmi milé a nezapomenutelné bylo pro nás i setkávání se s „oficiální částí“ olympijské výpravy a dalšími účastníky v rámci FAMILY PROGRAMU z České republiky i jiných zemí. Opravdu lze jen těžko něco vytknout, vše bylo perfektní, snad jen že by bylo prima mít příště stejná trička (která bychom si samozřejmě zakoupili) jako naši reprezentanti, abychom byli sladění J. Moc rádi bychom FAMILY PROGRAMU využili k účasti i na dalších olympiádách.

 

Moc Vám i FAMILY PROGRAMU ještě jednou za nás i za Evičku s Maruškou děkujeme!

 

 

Mgr. Tomáš Šťastný - vedoucí domova Javorník

František Cafourek - předseda Nadačního fondu Gemáček a Javorníček